Biryani Recipes and Super Chef Cooking Game

Biryani Recipes and Super Chef Cooking Game

76 Defa oynandı.

0% ( 0/ 0)
Description:
Chicken Biryani recipe is a rice recipe of Southern Asian integrated rice dish of the Hyderabad Indian Food and Pakistan Food. It is popular throughout the Indo Pak. This Desi continental food is commonly served in dinner. Mostly Served in Pakistani Weddings and Indian Weddings on Mehndi Event. Mughal Chicken Biryani is the most eaten food in Pakistan, India, Punjab, and Hyderabad it is made with rice, chicken curry, mutton, or beef butt mostly it is served with chicken curry. Hyderabadi Biryani recipe is very simple, just follow given recipes in the game we have all world-famous biryani recipes like Chicken Biryani Maker, Sindhi Biryani Maker, Bombay Biryani cooking, This Indian Food is very Famous in Hyderabad Those who do not like meat luckily vegetable biryani recipe in Hindi are there to serve us. Mix vegetable rice is one of the favorite dishes of mine ☺ Veg and nonveg food of Bombay by Mughals

Instructions:
Briyani Recipe: ⦁ Chicken Briyani ⦁ cooking oil/butter/Ghee ⦁ onion chopped ⦁ jalapenos pepper , deseeded and chopped ⦁ bay leaf ⦁ cumin spice ⦁ curry spice ⦁ chilli spice (optional) ⦁ white/black pepper ⦁ Basmati rice ⦁ pepper , chopped ⦁ water, and/or coconut milk ⦁ Cilantro, Coriander Game Features: ⦁ Addictive and Easy Gameplay for Kids. ⦁ Very Realistic Game Graphics. ⦁ Very Addictive Mini Games Included. ⦁ Very Famous and easy Recipie.


Kategoriler:

CookingGirls

ÜCRETSİZ ONLİNE OYUNLAR

ucretsizoyun.net'e hoş geldiniz! Web sitemiz, hem sıkıldığınızda vakit geçirmek için oynayabileceğiniz sıradan oyunlara hem de oyununuzu kaydetmeniz gereken ve tamamlanması saatler süren daha karmaşık maceralara ev sahipliği yapan ücretsiz çevrimiçi oyun için lider platformdur. Her ay yeni video oyunları yayınlıyoruz ve şu anda herhangi bir indirme veya kurulum olmadan ücretsiz olarak oynayabileceğiniz 1.000'den fazla video oyunumuz var. Oyunlarımız herhangi bir cihazda veya tarayıcıda oynanabilir. ucretsizoyun.net'te oyuncuların favorileri arasında Minecraft ve Krunker gibi klasik oyunların yanı sıra Fireboy ve Watergirl ve Little Alchemy gibi harika maceralar bulacaksınız. Oyunlarımız kategorilere ayrılmıştır, bu nedenle dünyanın her yerindeki oyuncuların birçok io oyunu, silah oyunu veya araba oyunu ile eğlenmesi kolaydır. Hatta birkaç tahta ve matematik oyunumuz bile var!. Oyunlarımızın tümü ücretsiz ve engelsizdir, onlarla oynamak ve eğlenmek için bir kuruş ödemeniz gerekmeyecek. Ayrıca güvenli ve emniyetlidirler, cihazınız web sitemizde gezinmekten ve sayfalarını keşfetmekten mutluluk duyacaktır, pili daha az içerik olabilir ;) Bizim için herhangi bir geri bildiriminiz varsa, lütfen bize ulaşmaktan çekinmeyin. ucretsizoyun.net'te iyi eğlenceler!